Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal güreşçi İstek Kayaalp, Tokyo’dan altın madalya hedeflediğini belirterek, “Olimpiyatta amacım altın madalya. Öteki talihim yok, son bahtım diyebilirim. Orada altın almak büyük hayal. Birçok madalyam var bir olimpiyat eksik” dedi.
Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal güreşçi İstek Kayaalp, Avrupa Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyatları öncesi değerli açıklamalarda bulundu. Mesleğinde olimpiyat altın madalyası eksiği olduğunu ve maksadının bunu tamamlamak olduğunu lisana getiren ulusal güreşçi Kayaalp, “10 yıldır üst üste final yapan bir atlettim lakin geçen sene fire verdim. Ancak rekor benim elimde. 9 defa Avrupa şampiyonu oldum. Maksadım 10. defa Avrupa şampiyonu olabilmek. Hazırlıklar da iyi gidiyor. Kendimi de iyi hissediyorum. İnşallah sonucu hoş olacak. Çaba etmeyi seven bir sporcuyum. Savaşmak istiyorum. Ülkem için elimden geleni yapmak istiyorum. Olimpiyatlar öncesi de benim için büyük moral olur. Kampımız hoş gidiyor. Mart’ın başında bir turnuvaya katıldık, sağlam bir turnuvaydı birinci oldum. Yeterli çalışıyoruz. Gücümüze güç katıp, Avrupa şampiyonasına katılmak istiyorum” dedi.
“BİRÇOK MADALYAM VAR, BİR OLİMPİYAT EKSİK”
Tokyo Olimpiyatları sonrası emekliliği düşünebileceğini söz eden Kayaalp, “Olimpiyatta gayem altın madalya. Öteki bahtım yok, son bahtım diyebilirim. Orada altın almak büyük hayal. Birçok madalyam var, bir olimpiyat eksik. Olağan koşullarda beden bir olimpiyat daha görür lakin ben altın alırsam artık kâfi diyebilirim. Bir eksik olimpiyat altınım. Ben dorukta bırakmak istiyorum. Bu türlü bir amaç koymuştum kendime. Bunu da yaptığımı düşünüyorum. Muhakkak bir yaşa da geldim. Bizim de bir ailemiz var. Ağrıyan, sızlayan yerlerimiz de oluyor. İnanılmaz da idmanlar yapıyoruz. O mindere çıkmak için inanılmaz efor sarf ediyoruz” diye konuştu.
Cumhuriyet